01001, вул. Хрещатик 7/11, поверх 2, офіс 217
Підписатися на розсилку
01001, вул. Хрещатик 7/11, поверх 2, офіс 217
Замовити консультацію
Підписатися на розсилку

Міжнародне податкове планування

Є питання по цій послузі? Давайте обговоримоВласники бізнесу давно асоціюють міжнародне податкове планування з покупкою офшорної компанії і впровадженням номінального сервісу в низькоподатковій юрисдикції. Однак світові тренди демонструють, що економіки всіх країн так чи інакше будуть рухатися в бік детінізації, більшої прозорості та відповідальності власників, а старі офшорні схеми в найближчій П’ятирічний перспективі буде недоцільно використовувати і ось чому.

Україна в 2017 році приєдналася до Програми расширенного співпраці ОЕСР (організація економічного співробітництва та розвитку, яка об’єднує найрозвиненіші економіки світу) в частині імплементація плану BEPS (План протидії Розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування). На сьогоднішній день наша країна взяла на себе зобов’язання виконати так званий «мінімальний пакет», що передбачає 4 обов’язкових дії з 15 запропонованих.

Перш ніж аналізувати, що імплементація плану BEPS означатиме для України, пропоную розібратися в тому, звідки в принципі взялася ідея його створення. Правила міжнародного оподаткування були сформульовані в 20-ті роки XX століття. НЕ дивно, що майже сто років потому система втратила свою ефективність. Влітку 2012 року на Саммі G20 країни Великої двадцятки позначив серед пріоритетів спільна протидія Розмивання бази оподаткування та виведення прибутку в низькоподаткові (офшорні) юрисдикції. За даними ОЕСР високоналоговие країни щорічно недополучали податки на суму 200-250 млрд дол. І це стосувалося тільки втрат від абсолютно законного податкового планування, яке Фактично НЕ порушує ніяких правил. Через годину організація запропонувала перший звіт по цій проблемі і представила план дій, здатний кардинально вплинути на колосальну для світової економіки проблему – Action Plan on Base Erosion and Profit Shifting – BEPS.

У 2015 році розробка всіх 15 пунктів плану була завершена і на чергового Саммі Великої двадцятки її підтримав лідери всіх країн-учасниць.

BEPS носить рекомендаційний характер і до нього можуть приєднуватися будь-які країни – не тільки члени G20 і ОЕСР. Але ключовий момент плану полягає в тому, що так чи інакше, країни, які навіть не планували його впроваджувати, будуть змушені слідувати за Великою двадцяткою і вносить зміни в національні законодавства. В іншому випадку політичного тиску не уникнути. Прикладів – досить. Варто згадати лише ту ж Панаму, яка відмовилася впроваджувати стандарт CRS і приєднуватися до міжнародного автоматично обміну інформацією. Через короткий проміжок часу світ дізнався про «панамський документах», що розкриває власність представників світової еліти.

НЕ виключаючи, що за схемою «Панамагейта» чинитимуть тиск на то країни, які НЕ будуть приєднаються до впровадження BEPS.

Одним з інструментів, завдяки якому план імплементують в національні законодавства є автоматичний обмін інформацією за стандартом CRS.

Автоматичний обмін інформацією за стандартом CRS

Впровадження стандарту CRS (єдиного стандарту звітності) з міжнародного обміну податковою інформацією в національні законодавства відбувається за допомогою підписання двосторонньої міжнародних договорів або ж багатобічні конвенцій з питань автоматичного обміну податковою інформацією. Далі з подальшою ратифікацією угоди Місцевим парламентом і приведення внутрішнього законодавства у відповідність з цим міжнародним документом.

У Украиїни, перший обмін Податковий інформації в фінансових рахунки нерезидентів за стандартом CRS Відбудеться в 2020 році за результатами 2019 року.

Що це означає?

З 2019 року всі фінансові установи України будуть Надавати Податковим органам інформацію про рахунки нерезидентів для подальшого міжнародного обміну. До МІЖНАРОДНОГО автоматичного обміну Уже приєдналися 95 країн:

Більшість з них почали збирати інформацію про рахунки нерезидентів (в тому числі і в рахунках наших резидентів за кордоном) з 2016 року, і вже в цьому місяці щедро діляться цією інформацією з Країна, які приєдналися до автоматичного обміну (Кіпр, Естонія, Латвія, Люксембург , Мальта, Великобританія …), інші ж почали збирати Податковий інформацію з Качана 2017 року, і обміняються ній у вересні 2018 (ОАЕ, Росія, Австрія …).

Отже після Отримання інформації про рахунки наших резидентів за кордоном, фіскал залишається лише нарахувати зобов’язання тому ,, хто НЕ сплата податків З доходів за межами України.

Тому бізнесу Уже зараз треба готує до Нових правил грі.Пріміряти на себе всі ризики, провести критичний аналіз Структури власності за своїх компаній, по-новому структурувати бізнес і наповнювати його сутністю.

І з особистого досвіду роботи з клієнтами, можемо відзначити, щоб ця адаптація для кожного конкретного бізнесу відбувалася безболісно, ​​найкращий спосіб – це консультації і співпрацю з кваліфікованим експертами, що спеціалізуються на міжнародному податковому плануванні.

З усіх питань можете звертатися в наш офіс в Києві і по телефонам:

+38 (044) 222-71-54 , 01001, вул. Хрещатик 7/11, поверх 2, офіс 217

+38 (067) 311 75 44

Замовити консультаціюНаші клієнти

сертифікати

Замовити консультаціюПідписатися на розсилку